Get Adobe Flash player

Automatické vytváření  podrobné knihy jízd   placená služba

Při pohybu vozidla dochází k záznamu jeho přesné polohy do interní paměti modulu. Tyto údaje se přenášejí prostřednictvím GSM sítě do serveru a dále se zpracovávají do přehlední knihy jízd. Lze tak sledovat pohyb vozidla přímo na mapě nebo připravit knihu jízd ve formě přehledné tabulky. Importem dat o tankování (CCS karty) je možno sledovat průměrnou spotřebu pohonných hmot. Kniha jízd integruje všechny potřebné funkce pro doložení např. finančnímu úřadu.

Přehled o pohybu a efektivitě zaměstnanců

Systém umožňuje vyhledat případy využití služebního vozidla k soukromým účelům.

Zabezpečovací funkce knihy jízd

spočívá v informování uživatele o stavu či narušení vozidla pomocí GSM sítě formou hlasových zpráv nebo SMS. Uživatel může na dálku provádět opatření na ochranu vozidla, například aktivovat imobilizér motoru, spustit sirénu a směrová světla atd. Díky instalovanému modulu GPS je možno lokalizovat vozidlo s přesností ±10 metrů a umožnit tak jeho dohledání v případě krádeže. Uživatel navíc může odposlouchávat interiér vozidla nebo s případnými narušiteli hlasově komunikovat. Kromě toho může ovládat i jiná zařízení, například nezávislé topení, klimatizaci atd.

Využití GPS jednotek pro sledování teploty

GPS jednotky se vstupem pro externí signály lze využít pro připojení digitální teplotní sondy. Naměřené hodnoty teploty jsou přenášeny do Knihy jízd a zobrazovány v přehledném grafu.

Nativní aplikace pro chytré telefony a tablety

Všechny  funkce  aplikace lze samozřejmě používat přes webový prohlížeč  telefonu nebo tabletu.. 

Import dat z platebních karet čerpacích stanic

Máte možnost vkládat tankování a výdaje z platebních karet, s podporou

mnoha čerpacích stanic.Při pravidelném zadávání informací o tankování zajistíte aktuální výpočty o spotřebě paliva a průměrných cenách za litr.

Vymezení povolených nebo zakázaných oblastí

Funkce umožňuje u předem definovaných vozidel nastavit zakázané a povolené oblasti. V případě, že dojde k narušení nebo naopak opuštění stanovené oblasti, bude automaticky zaslána SMS zpráva nebo e-mail s upozorněním.

Zobrazení požadovaných vozidel se všemi dostupnými funkcemi na jedné mapě

V systému je možné zobrazit všechna firemní vozidla na jedné mapě.

Možnost sledování vozidel v zahraničí

Systém obsahuje podrobné mapy celého světa, na kterých je možné sledovat pohyb celého vozového parku.

Snížení nákladů při cestách do zahraničí

Pokud se Vaše vozidlo pohybuje v zahraničí, shromažďuje GPS jednotka data v off-line režimu a posílá je do systému až po návratu do ČR. To vede k úspoře poplatků za datové přenosy. Pokud si přejete zjistit polohu vozidla v zahraničí, stačí zaslat SMS zprávu z mobilního telefonu nebo webového rozhraní. Na základě tohoto požadavku GPS jednotka odpoví formou SMS zprávy, ve které naleznete informace o aktuální poloze vozidla.

Přenositelnost GPS jednotky

V případě vyřazení vozidla vybaveného GPS jednotkou z provozu, lze tuto jednotku přeinstalovat do jiného vozidla a využívat bez jakéhokoliv omezení.

 Upozornění formou SMS nebo e-mailu na změnu stavu sledovaného vozidla

V systému lze nastavit zasílání upozornění na změnu stavu vybraných vozidel na mobilní telefon nebo e-mail (např. narušení určité oblasti, upozornění na servisní prohlídku apod.) .

Street View

Oblíbená funkce Street View, umožňující prohlížení nejrůznějších míst z celého světa prostřednictvím panoramatických snímků pořízených z ulice,

Úspora na havarijním pojištění

GPS monitoring se řadí mezi aktivní prvky zabezpečení, na které některé pojišťovny poskytují slevu. Výše této slevy může v některých případech pokrýt náklady na provoz systému.

Rychlá návratnost investice

V závislosti na stupni využití vozidla se investice do systému vrátí během doby kratší než 1 rok

Některé  přednosti knihy jízd

 • Schopnost systému identifikovat řidiče před každou jízdou, nabízí možnost sledovat jejich vytížení, dodržování maximální povolené rychlosti, povinných přestávek a vytvoření cestovního příkazu.
 • Zaslání upozornění při odbočení vozidla mimo stanovenou trasu, stejně tak i příjezd/odjezd do/z určené oblasti.
 • Sledování odpracovaných motohodin i v případě, kdy se vozidlo nepohybuje a má zapnutý motor.
 • Možnost sledování stavu paliva v nádrži speciální sondou dovoluje zvýšení přesnosti sledování spotřeby a odhalení případné manipulace s množstvím paliva.
 • Schopnost systému identifikovat řidiče před každou jízdou, nabízí možnost sledovat jejich vytížení, dodržování maximální povolené rychlosti, povinných přestávek, vjezdu či výjezdu z uživatelem definované oblasti, včetně vytvoření cestovního příkazu.
 • Statistiky nákladů na provoz vozidla umožňující snadnější vyhodnocení průměrné spotřeby vozidla, počtu najetých kilometrů a celkové amortizace vozidla. Samozřejmostí je možnost importu dat z platebních karet čerpacích stanic (CCS, ÖMV, Papoil, Benzina, Slovnaft, Shell,…).
 • Zaslání upozornění při provozu stroje mimo stanovenou oblast
 • Sledování odpracovaných motohodin i v případě, kdy se vozidlo nepohybuje a má zapnutý motor. V porovnání s množstvím odvedené práce tak lze odhalit neefektivní práci obsluhy. Čidlo připojené na vstup jednotky umožní sledovat např. provoz čerpadla, dopravníku,…
 • Zvýšení zabezpečení stroje, kdy v případě jeho odcizení je možné na mapě velmi rychle určit jeho polohu, případně odposlouchat hovory ve vozidle a v neposlední řadě zablokovat motor vozidla.
 • Statistiky nákladů na provoz vozidla umožňující snadnější vyhodnocení průměrné spotřeby vozidla, počtu najetých kilometrů, odpracovaných motohodin a celkové amortizace vozidla.
 • Možnost sledování stavu paliva v nádrži  dovoluje zvýšení přesnosti sledování spotřeby a odhalení případné manipulace s množstvím paliva.

Zásadní prvky, které uspoří finance:

Navýšení počtu vykazovaných soukromých jízd

 • Snížení využívání a tím opotřebení vozidel
 • Ušetření na pohonných hmotách a servisu
 • Přehled o pracovní době
 • Jasné a přehledné využívání vozového parku, možnost vyřadit neefektivní vozidla
 • Řízení a kontrola pohybu flotily vozů u logistických firem
 • Přehledná kontrola spotřeby – eliminace krádeže pohonných hmot
 • Zabezpečení vozidla – dohledání v případě krádeže
 • Úspora na havarijním pojištění (cca.7%)

Při použití knihy jízd se ušetří celkový počet najetých kilometru v průměru o 20%.

 

E-shop

E-shop

Rychlý kontakt

Jaroslav Krejčí
Terronská 987/1
460 01  Liberec I-Staré Město
Mobil: +420 777 111 302
gpstracker@seznam.cz

.

Partnerské stránky